Bu Dev Altcoin Önemli Gelişmeleri Duyurdu: Fiyat Tepki Verdi!

En büyük stablecoin şirketi olan Tether, TON Network’ta USDT stablecoin desteğini genişletti. Ayrıca altcoin projesi, USDT’yi Blockchain’de erken benimseyenler için kullanıcı teşvik programı başlattı. Bu gelişmelerin ortasında altcoin fiyatı fırladı. Ancak, önemli bir ayrıntı nedeniyle daha sonra kazançlarının bir kısmını geri verdi.

Tether, TON Blockchain’de USDT desteğini genişletiyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasada yeni atılımlar devam ediyor. Son bir gelişmede Tether, TON Network’ta USDT stablecoin desteğini genişletti. Tether’in resmi web sitesinde TON Blockcain’de USDT gösteriliyor. USDT ile birlikte EURT, CHNT, XAUT ve MXNT de Tether’in şeffaflık sayfasında yer alıyor. Tether CEO’su Paolo Ardoino, USDT’nin 20 Nisan’da TON’da listeleneceğini söyledi. TON ağında yetkilendirilen toplam USDT miktarı 10 milyon dolar. Bununla birlikte önemli bir ayrıntı var: TON’daki USDT ABD’li kullanıcılar için mevcut değil.

Altcoin projesi, kullanıcı teşviki olarak 11 milyon TON sağlayacak

TON, USDT’yi Blockchain’de erken benimseyenler için kullanıcı teşviki vermeyi planlıyor. Bu bağlamda altcoin projesi, 11 milyon TON sağlayacak. Özellikle, 5 milyon TON Telegram cüzdanlarında USDT madenciliği için kullanılacak. Kullanıcıların gelir elde etmek için yalnızca USDT satın almaları veya yatırmaları gerekiyor.

Ayrıca, TON ekosistemindeki iki büyük DEX ston.fi ve DeDust’ta USDT likiditesini teşvik etmek için 5 milyon Toncoin daha kullanılacak. Kullanıcıların likidite madenciliğine katılma imkanları olacak. Ayrıca, eşit miktarda TON ve USDT sağlayarak gelir elde etmeleri mümkün. Buna ek olarak, TON’un çoklu merkezi borsa ortakları da kullanıcıların USDT veya herhangi bir TON varlığını TON Blockchain cüzdanlarına çekme ücretlerini dengelemek için 1,2 milyon TON sağlayacak.

TON Foundation, “The Open League” DeFi fon programını başlattı

TON Vakfı, yeni bir “The Open League” DeFi finansman programının başlattığını duyurdu. Bu hamlesiyle, Web3 ekosistemindeki seçkin DeFi altcoin projelerini ve dApp ekiplerini desteklemeyi amaçlıyor. Program, seçilen projeler için 200.000 dolara kadar doğrudan finansman, 300.000 dolar kullanıcı teşviki ve 20.000 dolar Telegram reklam kredisi dahil olmak üzere 520.000 dolara kadar finansman sağlayacak.

TON Vakfı, bu hamleyle daha fazla geliştiriciyi TON ekosisteminde yenilikçi DeFi ürünleri oluşturmaya çekmeyi hedefliyor. Aynı zamanda DeFi’nin Telegram’da aylık 900 milyondan fazla aktif kullanıcıya hızla ulaşmasını sağlamayı umuyor. Planın şu anda dört seviyesi var. Ayrıca, projenin diğer halka açık Blockchain’lerdeki TVL’si ve ekip deneyimi gibi göstergelere dayalı olarak farklı düzeylerde destek sağlıyor.

Telegram CEO’su: Telegram dijital ürünlere kapı açacak!

Bu arada Telegram CEO’su Pavel Durov, önemli açıklamalar yaptı. Durov, önümüzdeki birkaç hafta içinde içerik oluşturucular için tanıtımlar yapacaklarını söyledi. Ayrıca, içerik oluşturucuların gelirin % 70’ini alacağını belirtti. Birkaç hafta içinde Telegram, uygulama içinde fiziksel ve dijital ürünlerin satın alınmasına izin verecek. Bu amaçla Telegram, Stripe dahil 70’ten fazla ödeme sağlayıcısıyla ortaklıklar kurdu. Aynı zamanda, Telegram kanal sahipleri bugün ilk kez reklam gelirlerini çekebilecek ve gelirin %50’si kanal sahibine iade edilecek.

Altcoin fiyat performansı

TON fiyatı, kripto liderlerinden gelen büyük duyurularla gün içinde %15’in üzerinde artış gördü. Ancak, ABD’deki kullanıcılar için olmadığı için daha sonra kazançlarının bir kısmını kaybetti. Altcoin için 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 6,04 ve 7,23 dolar. TON, yazı sırasında günlük bazda %5,66 artışla 6,5 dolardan işlem görüyordu. İşlem hacmi son 24 saat içinde %135’in üzerinde artış kaydetti. Bu da traderlar arasında büyük bir ilgi olduğunu gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x